Beton Altı Trapez Sac 70/915

70/915 beton trapezi geniş açıklıklı ve ağır yükler altında bulunan
sistemlerde kompozit döşeme trapezi olarak kullanılır.

beton altı trapez hesaplama makinası

Group Enerji Hesap Makinası ile Beton Trapezi M2,Kg,Teklif Hazırlamak çok basit

Kullanmak istediğiniz formu ve kalınlığı seçin , trapez uzunluklarınızı ve adetlerini girin , gerisi otomatik olarak hesaplanır. Ne aldığınızı m2 ve kg olarak kolayca bulursunuz.
70-915 beton altı trapez sac
70/915 Beton Altı Trapez Sac modeli yüksek hadve tasarımıyla da az beton kullanımı sağlar
70-915 beton altı trapez sac

70/915 Beton Altı Trapez Sac yapı süresini azaltır.

Hadve kenarlarındaki kabartmalar ve hadve üzerinde bulunan yükselti detayı sayesinde , beton ile çelik arasında mükemmel bütünlük sağlar ve çoğu durumda 3.5 m'ye kadar açıklıklarda herhangi bir destek gerektirmeden uygulama yapılmasını sağlar.

Beton Trapezi 70/915, 70 mm hadve yüksekliğine oranla çok efektif olan 915 net kaplama genişliği sayesinde daha az parça trapez kullanımına olanak sağlar.

Yüksek hassasiyetli, bilgisayar kontrollü tam otomatik hatlarda EN10162 standartlarına uygun, projenizde talep edilen boylarda üretim yapılır.

Bu sayede hem gereksiz imalat yükü, hem de saha ortamında yapılacak işçilik hataları minimuma indirgenir.

Beton Altı Trapez Sac ve Stud Çivisi
" Ayrılmaz İkili "

Kompozit döşeme sisteminin bir elemanı olan çelik kirişin, mekanik kayma bağlantıları (Group Enerji STUD ÇİVİLERİ- Shear Stud Connectors) vasıtasıyla betona bağlanmasıyla bu iki malzeme beraber çalışmaktadır. Esas olarak eğilme etkisi altında olan kompozit kirişlerde bugün en sık kullanılan mekanik kayma bağlantıları pratikliği nedeniyle standartların da kabul ettiği başlıklı stud çivileridir. Çelik kirişin üst başlığına yerleştirilen yeterli sayıdaki kayma bağlantısıyla betonla beraber çalışmasının sağlandığı düşey yük etkisi altındaki basit kirişlerde pozitif eğilme momenti çelik kesitin çekme kuvveti ve betonun basınç kuvveti etkisi altında kalmasına sebep olur. Bu durumda her iki malzemeden optimum olarak yararlanılır.

Bu şekilde oluşturulan kompozit kirişler, boyut olarak daha küçük enkesitli çelik kirişe göre daha büyük rijitliğe sahiptirler ve daha büyük yükleri taşıyabilirler. Kompozit kesitin rijitliği çelik profil kesitinin rijitliğine göre daha fazla olduğundan kompozit kullanımda kiriş sehimleri de azalır. Bir kompozit döşeme plağını oluşturan ve beton gerekli dayanımı kazanmadan önce kalıcı kalıp olarak kullanılan profillenmiş çelik sac ile üzerindeki betonun beraber çalışmasının sağlanması için kompozit kirişte olduğu gibi bu iki malzeme arasındaki kaymanın da stud çivileri-(shear stud connectors)önlenmesi gerekir. Çelik sac ile beton arasındaki doğal aderans kompozit çalışma için oldukça azdır ve ihmal edilmektedir.

beton altı trapez sac

Beton Trapezi ve Stud Uygulaması

70-915-beton-altı-trapez-sac

Betonaltı trapez sac ve stud çivisi

beton altı trapez sac
Beton altı trapez sac ve stud çivisi güvenli bir kompozit yapı sistemi oluşturur..

ADRES
Group Enerji Demir Çelik İnşaat
Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti.

Deko İş Merkezi Alptekin Caddesi
No: 16 Kat :1
Şerifali-Ümraniye
34775 İstanbul

İLETİŞİM
Email: groupenerji@gmail.com
Email:info@groupenerji.com
Telefon : +90 216 3402538/39
Faks: +90 216 3402534
Mobile : +90 507 7028478
Skype:groupenerji