BETONATEL Çelik Telli Beton Donatı

BETONATEL Çelik tel tercih eden Profesyonellere katılmak için bizi arayınız.
Telefonlarımız meşgul ise tekrar deneyiniz 02163402538/39

Üretici: Group Enerji

BETONATEL Group Enerji markasıdır

BETONATEL çelik tel donatı

BETONATEL Çelik Telli Donatılı Beton Uygulamaları

BETONATEL : Çelik Tel Takviyeli Beton Donatısı İçin Çelik Teller

Beton Takviyesinde Kullanılan TS10513 standardına uygun ,sonu kancalı,iki ucu kıvrılmış ,birbirlerine özel tutkalla birleştirilmiş, Sınıf C,Tip A, soğuk çekilmiş teller

BETONATEL İki Ucu kancalıÇelik Tel Beton içerisine takviye donatı olarak katılan ,ince çelik tellerdir. Değişik çap ve boylarda pazara sunulur. Uçlarından kancalı ve tutkallı çelik teller beton içine katıldığında karıştırılarak homojen bir dağılım elde edilir. Beton Altı Trapez üstü kompozit yapılarda çelik hasır yerine rahatlıkla kullanılabilir. Zaman tasarrufu ve uygulama kolaylığı sağlar.Çelik Hasır nakliyesi olmaz.

uzunluk=60mm

Kalınlık =0,90mm

Durumu =Yeni

0,90x60mm Stoklarımızdadır

BETONATEL- Aşağıdaki Beton Donatı uygulamalarında kullanılır:

A- zemin, şap ve temel betonlarında B- püskürtme beton uygulamalarında (tüneller, şev stabilizesi, barajlar gibi)C- prekast beton dökümlerinde (paneller, beton borular gibi)

BETONATEL İki Ucu kancalı Çelik Tel Donatı Nasıl kullanılır?

20 kglık harç içerisinde eriyebilen torbalarda satılan çelik teller , beton harcı içerisine karılma sırasında katılır. Çelik teller harcın içerisine homojen bir şekilde dağılır ve başka herhangi bir yük taşıma donatısına gerek kalmadan kullanılabilen bir beton elde edilir. Betonun dökümü ve uygulanması sırasında herhangi bir ek işlem gerektirmez. BETONATEL Beton Çelik Teli Dozajı ?

Uygulamanın tipine ve betondan istenen özelliklere göre, kullanılacak dozaj ve elde edilecek beton kalınlığı belirlenmelidir.

BETONATEL Çelik Tel Donatı Kullanımı Kolaydır - 20 kg Paketlerde Satılır-Nakliyesi ucuz ve kolaydır.

BETONATEL Beton Çelik Tellerin Avantajları: BETONATEL tel çekme dayanımı 1100MPa olup çelik hasırda kullanılan tellerin iki katıdır. Ucları kanca şeklinde olup betonda en iyi ankrajı sağlar.Betonun enerji yutma kapasitesi artar.Dolayısı ile betonun ömrü uzar .Sıcaklık değişimine ve farklı sertleşme sürecine bağlı çatlaklar yok olur.BETONATEL çelik teller çatlak üzerinde körü görevi görerek çatlağın ilerlemesini önler. Hasır çelik nakliyesi ve uygulama zamanından tasarruf edilir. Örneğin, 10 günde yapılabilen tipik bir zemin beton işi 7 günde bitirilir. Özellikle tünel veya beton panel ve boru üretimlerinde bu süre çok daha kısalır. Çelik hasır nakliyesi,serilmesi ve taşımaları olmaz . Betoniyerlerden doğruca dökülerek serilir.


BETONATEL -Çelik Teller betonda daha homojen bir donatı dağılımı sağlar. Çelik telli betonun esneme özelliği artar. Betonun enerji tutma kapasitesi artar . Donatı bütün betona dağıldığı için çatlak kontrolü mükemmel olarak sağlanır. Dinamik ve ani yüklemelere karşı çelik telli beton daha yüksek dirençlidir. Özellikle zımbalama etkisine karşı direnci kanıtlanmıştır. Klasik uygulamalardaki derz açıklığından daha fazla derz açıklığı sağlanır. Ekonomik olarak: Betonun dayanıklılığı artar. BETONATEL -Çelik telli beton ile, döşeme kalınlığı azaltılır. BETONATEL - Çelik teller ile inşaat süresi kısaltılır. Toplam maliyette %10 - % 15 kadar düşüş elde edilir. Çelik Hasır nakliyesi olmaz !

BETONATEL çelik tel donatı
BETONATEL çelik Donatı Telleri betonun sünekliliğini artırarak elastikiyet kazandırır , çatlamaları önler. BETONATEL'in Betona katılması ve nakliyesi diğer çelik donatılara göre çok kolaydır.

ADRES

Group Enerji Demir Çelik İnşaat Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti.

Deko İş Merkezi Alptekin Caddesi

No: 16 Kat :1

Şerifali-Ümraniye-İstanbul

34775

groupenerji@gmail.com

info@groupenerji.com

+90 216 3402538/39

+90 507 7028478